English version
Facebook

Budynek i ogród
Budynek został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb przedszkola i spełnia wszystkie najnowsze wymagania techniczne oraz pożarowe dla publicznych budynków edukacyjnych. Oprócz sal dydaktycznych przedszkole posiada dodatkową salę wielofunkcyjną, zaplecze dla kadry pedagogicznej oraz dwa duże ogrody. Budynek został oddany do eksploatacji w 2010 r.

Przedszkole, czyli zarówno budynek, jak i ogrody oraz place zabaw można zobaczyć podczas wirtualnego spaceru.

image

Ogród i wyposażenie


Ogród przedszkolny, o powierzchni około 3 000 m2, został podzielony na dwa place zabaw i wyposażony według potrzeb młodszych i starszych dzieci. Wszystkie grupy przedszkolne posiadają swoje grządki. Wiosną, w ramach zajęć edukacyjnych, dzieci wysiewają lub sadzą na nich różne rośliny, także jadalne, przeznaczone dla naszych przedszkolnych królików.

 

 

 

 

Kuchnia i żywienie


Przedszkole posiada własny blok żywieniowy (kuchnię), gdzie każdego dnia przygotowywane są posiłki, zgodnie z jadłospisem.

Przedszkole zostało wpisane na listę podmiotów produkujących żywność. Blok żywieniowy spełnia wszystkie wymagania techniczne oraz sanitarne. Nad bezpieczeństwem żywienia czuwa Sanepid.

Jadłospisy układa szef kuchni, konsultując się z dietetykiem. Od wiosny do jesieni używamy świeżych ziół z przedszkolnej rabaty. Pieczywo codziennie dostarcza miejscowa piekarnia.
Istnieje możliwość realizacji diet i szczególnych wymahań dietetycznych.

Nauczyciele jedzą posiłki wspólnie z dziećmi. Modelują prawidłowe zachowania przy stole oraz pomagają dzieciom w jedzeniu. Nauczyciele zachęcają dzieci do jedzenia, ale nie zmuszają ich do tego.

Jedzenie jest przywożone z kuchni na półmiskach. Dziecko samo lub z pomocą nauczyciela nakłada sobie porcję na talerz oraz komponuje kanapki własnego pomysłu.

Odpady kuchenne poddawane są profesjonalnej utylizacji. Firma Saria Polska wytwarza z nich biogaz.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez państwa pytania:

  • Dzieci mają w salach do dyspozycji, bez ograniczeń wodę do picia.
  • Kuchnia przygotowuje napoje do posiłków: kompot lub herbatę/herbatę owocowa/napoje miętowe miodowe, cytrynowe.
  • Słodycze pojawiają się sporadycznie. Są to najczęściej ciasta w postaci wypieku przedszkola lub miejscowej piekarni.

 


image

Przedszkolne pupile


W przedszkolu znajdują się dwa akwaria z rybkami i roślinami akwariowymi. Natomiast w przedszkolnym ogrodzie mieszkają dwa czarne króliki – Okruszka i Zuzia.

Dzieci uczestniczą w opiece nad zwierzętami, karmiąc je, a także mają możliwość obserwacji ich zachowań.

 

 

 

 

 

Parking


Na terenie naszego Przedszkola znajduje się wygodny i oświetlony parking. Zlokalizowany jest tak, by nie ingerować w przestrzeń, w której bawią się dzieci. Na rabatach wokół parkingu zasadziliśmy kwiaty, drzewa i krzewy.